Darmowa energa
Panele słoneczne
Pompy ciepła

Instalacje fotowoltaiczne - dofinansowanie inwestycji - Jelenia Góra

Tania energia stanowi pokusę dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych czy firm. Wciąż jednak pokutuje przekonanie, że koszt skorzystania z nowoczesnych technologii jest zbyt wysoki, aby były one opłacalne. Jeśli interesuje Cię instalacja fotowoltaiczna, dofinansowanie z pewnością może Cię przekonać do jej wyboru.

Dotacje na terenie całego kraju opierają się o programy lokalne na poziomie województw. Z tego powodu nie mamy możliwości przedstawienia pełnej oferty aktualnych ofert dofinansowania paneli fotowoltaicznych dla całego kraju. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, a zaprezentujemy aktualnie dostępne dofinansowania dla danego regionu.

Dofinansowania instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła wpisują się w proekologiczne działania rządowe i samorządowe. Mają na celu zachęcenie użytkowników do zmiany wysokoemisyjnych źródeł energii na bardziej przyjazne środowisku. Dlatego właśnie osoby, które planują instalację systemu fotowoltaicznego na swoim dachu, mogą skorzystać z różnego typu wsparcia finansowego. Co istotne, ulgi i dotacje mogą przyjmować wiele form. Z dofinansowania paneli fotowoltaicznych można skorzystać w ramach jednego z programów rządowych w formie dopłaty lub kredytu. Wszystko zależy od tego, jakie potrzeby ma osoba planująca taką inwestycję i co najbardziej opłaci się w jej przypadku.

Jeśli zatem Ty także jesteś zainteresowane dofinansowaniem instalacji fotowoltaicznej, przejrzyj dostępne możliwości, które pozwolą Ci zmniejszyć koszty. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, chętnie Ci doradzimy. Przede wszystkim jednak warto zainteresować się, jakie dopłaty lub pożyczki są dostępne w Twoim regionie, ponieważ mogą się one różnić. Niezależnie jednak od wybranej formy finansowania, warto zdecydować się na fotowoltaikę ze względów ekonomicznych, ale również ekologicznych. Mieszkanie w czystym, zdrowym otoczeniu to w końcu cel nas wszystkich.

Ulgi i dotacje jako dofinansowanie kredytów

Standardowo na terenie większości województw można skorzystać z dofinansowania i preferencyjnych kredytów na warunkach zbliżonych do poniższych:

  1. Program „Mój Prąd” – dopłata do 5000 zł dla gospodarstw domowych do instalacji o 2-10 kW mocy.
  2. Pożyczka o niskim oprocentowaniu w skali roku od 1 do 4% na okres nawet 15 lat na pokrycie 80-100% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej. Dofinansowanie tego typu zwalnia z potrzeby inwestowania środków i wydłużenia terminu zwrotu inwestycji.

Na specjalne ulgi mogą też liczyć rolnicy, których interesuje instalacja fotowoltaiczna. Dofinansowanie w ramach programu Agroenergia, który obejmuje również pompy ciepła, zapewnia im zwrot do 40% kosztów kwalifikowanych, jeśli powierzchnia gospodarstwa nie przekracza 300 ha. Państwo umożliwia też odliczenie 25% ulgi inwestycyjnej od podatku rolnego. Dofinansowanie w 2021 roku wynosi do 20% kosztów inwestycji dla elektrowni o mocy od 10 do 30 kW oraz 13% dla elektrowni o mocy od 30 do 50 kW.

Jeśli masz pytania dotyczące dofinansowania paneli fotowoltaicznych, skontaktuj się z nami.

Instalacje fotowoltaiczne - dofinansowanie inwestycji - Jelenia Góra