Darmowa energa
Panele słoneczne
Pompy ciepła

Fotowoltaika dla domu

Panele fotowoltaiczne coraz częściej pojawiają się na dachach domów jednorodzinnych, a także nieco większych budynków deweloperskich. Do podgrzewania wody użytkowej wykorzystuje się też kolektory fotowoltaiczne. Wybór tych rozwiązań jest z pewnością bardzo korzystny, jeśli chodzi o koszty pokrycia potrzeb energetycznych gospodarstwa. Produkcja własna prądu i ciepłej wody stanowi przykład świadomego spojrzenia na oszczędzanie środków finansowych oraz dbałość o środowisko naturalne. Pozwala bowiem znacznie obniżyć rachunki za prąd i eliminuje potrzebę zakupu oraz spalania paliw mineralnych.

Fotowoltaika do domu doskonale uzupełnia modny w ostatnich latach trend energooszczędnego budowania z zastosowaniem najnowszych technologii. Inwestycja w panele fotowoltaiczne stosunkowo szybko się zwraca. Ten czas skraca jeszcze możliwość skorzystania z różnych ulg i dotacji. Na kolektory i panele fotowoltaiczne dotacje są przyznawane z różnorodnych funduszy, między innymi w ramach rządowego programu „Czyste powietrze”. Dzięki nim Państwa wkład własny jest znacznie mniejszy, a z darmowego prądu możecie korzystać o wiele wcześniej.

Kolektory słoneczne i panele inwestycją w przyszłość

Fotowoltaika dla domu jest z pewnością inwestycją w przyszłość. Wybierając dzisiaj kolektory fotowoltaiczne czy panele do nowego domu, oferujecie Państwo następnemu pokoleniu znacznie większy komfort energetyczny. Na wartości zyskuje też sam dom wyposażony w te nowoczesne technologie. Jeśli interesuje Państwa ekologiczna, tania i odnawialna energia, chcecie uniezależnić się od zmiennych cen, podwyżek, przerw w dostawach prądu i obniżyć wydatki – zachęcamy do skorzystania z usług Kimpol. Panele fotowoltaiczne wraz z innymi elementami instalacji montujemy u Klientów w Jeleniej Górze i okolicy.