Darmowa energa
Panele słoneczne
Pompy ciepła

Panele słoneczne dla rolnictwa - Jelenia Góra i okolice

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że rolnictwo jest branżą w bardzo dużym stopniu uzależnioną od warunków pogodowych. Jej specyfika polega też na bardzo bliskim kontakcie ze środowiskiem jak najmniej przekształconym w stosunku do naturalnego. Gdzie indziej, jak nie w rolnictwie znajdą zastosowanie instalacje dostarczające energię ze źródeł odnawialnych? Od wielu lat budowanie niewielkich, prywatnych elektrowni słonecznych jest propagowane i wspierane przez państwo. Panele słoneczne dla rolnictwa dostarczają czystej, ekologicznej energii, której produkcja nie zanieczyszcza środowiska. Ponadto, korzystając z takiego prądu, rolnik zyskuje opinię nowoczesnego oraz preferującego produkcję w zgodzie z naturą. Jak to się przekłada na funkcjonowanie gospodarstwa?

Panele słoneczne dla rolnictwa oznaczają ekologiczne podejście do pracy na roli, a także dbałość o ekonomię produkcji. Konsument zyskuje pewność, że wytwórca płodów rolnych równie wielką wagę przykłada do naturalnych metod upraw. Oszczędzając na prądzie i zyskując niezależność energetyczną, właściciel gospodarstwa może też obniżać ceny warzyw, owoców czy ziaren zbóż. Jeszcze większe oszczędności uzyskają hodowcy, u których pracują elektryczne dojarki, systemy ogrzewania i oświetlenia oraz wiele innych systemów zasilanych prądem.

Panele słoneczne – Jelenia Góra

Rolnictwo to branża wykorzystująca na co dzień wiele maszyn i urządzeń zasilanych prądem. Ciągłe podwyżki cen i szalejąca inflacja dają się we znaki wszystkim. Warto w tym czasie znaleźć jak najkorzystniejsze rozwiązanie, aby zadbać o swoje finanse i utrzymać na rynku w tym trudnym czasie.

Jako firma świadoma i proekologiczna proponujemy zatem panele słoneczne Klientom pracującym w branży rolniczej w Jeleniej Górze i miejscowościach położonych w promieniu 80 km. Dlaczego uważamy, że oferta ta jest korzystna? Przede wszystkim dlatego, że inwestycja w panele słoneczne zapewnia oszczędności na długie lata. Rolnicy mogą cieszyć się niezależnością energetyczną i zapłacić dużo niższe podatki. Poza tym, nie muszą Państwo martwić się o to, że zabraknie Wam środków na pokrycie zakupu paneli słonecznych i wszystkich komponentów. Pomagamy rolnikom, Klientom prywatnym i przedsiębiorcom uzyskać atrakcyjne dotacje państwowe.

Panele słoneczne są także rozwiązaniem ekologicznym, na czym powinno zależeć osobom prowadzącym gospodarstwa rolne. Pozwalają na oszczędność energii, a co za tym idzie, zmniejszają ilość szkodliwych substancji przedostających się do atmosfery. Jeśli chcą Państwo poznać więcej szczegółów, zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego bądź do wizyty w naszym biurze.

Dotacje na panele dla rolników

Jesteście Państwo zainteresowani przedstawieniem waszego gospodarstwa na energię odnawialną i obawiacie się, że koszty przerosną Wasze możliwości? Władze państwowe szczególnie traktują rolników, którzy chcą włączyć się w produkcję ekologicznej energii i zyskać samowystarczalność. Poza tym duże możliwości stwarza dofinansowanie paneli fotowoltaicznych z programów takich jak Agroenergia. Wysokość dotacji wynosi nawet 40% kosztów kwalifikowanych – pod warunkiem, że powierzchnia gospodarstwa nie przekracza 300 ha. Inną korzyścią dla rolników, którzy inwestują w tę technologię, jest możliwość odliczenia od podatku rolnego 25% ulgi inwestycyjnej. Chcecie Państwo wiedzieć więcej? Zachęcamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy Wam podjąć dobrą decyzję.