Darmowa energa
Panele słoneczne
Pompy ciepła

Pompy ciepła

Pompy ciepła już od wielu lat zyskują popularność jako alternatywne, tanie i ekologiczne źródło energii. Urządzenia te nie zajmują się jej produkcją, lecz – jak wskazuje nazwa – tłoczeniem. Z tego powodu są przyjazne środowisku, gdyż nie emitują do niego żadnych szkodliwych substancji i nie wymagają stosowania paliw mineralnych. Wprawdzie do pracy pompy ciepła potrzebny jest prąd, jednak ilość energii pozyskanej wielokrotnie przewyższa ilość tej zużytej. W efekcie uzyskany bilans energetyczny jest korzystny, a sumaryczny koszt produkcji prądu na potrzeby gospodarstwa – wielokrotnie mniejszy. Fotowoltaika dla domu uzupełniona przez pompę ciepła jest doskonałym sposobem na niezależność energetyczną.

Pompy ciepła pozyskują energię termiczną ze źródeł naturalnych. Najczęściej są to ziemia lub powietrze. Działanie tych urządzeń opiera się na prostym prawie fizyki, mówiącym że substancja istniejące w przyrodzie, której temperatura jest wyższa od zera absolutnego, zawiera w sobie ładunek energetyczny. Wydobywanie potencjału jest możliwe dzięki wymianie energii pomiędzy medium transportowanym przez pompę a otoczeniem. Najefektywniejsze są pompy ciepła z sondą pionową, gdyż temperatura ziemi na głębokości 20 m jest prawie niezmienna.

Zachęcamy do kontaktu z pracownikami firmy Kimpol. Wyjaśnimy Państwu zasady działania takich pomp oraz wskażemy wszystkie korzyści. Wykonamy także montaż urządzeń w Jeleniej Górze lub jednej z pobliskich miejscowości.