Darmowa energa
Panele słoneczne
Pompy ciepła

Instalacje fotowoltaiczne dla firmy

Prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością ponoszenia wydatków na surowce, pensje pracowników, logistykę czy konserwację maszyn. Jednym z ważniejszych punktów w comiesięcznych rachunkach jest też energia elektryczna. Im więcej jej potrzeba na realizację procesów technologicznych, tym niższe są zyski firmy. Oszczędzanie prądu nie jest łatwe w sytuacji, gdy zewnętrzny dostawca co kilka miesięcy podnosi ceny. Instalacje fotowoltaiczne doskonale rozwiązują ten problem. Montaż odpowiednio zaprojektowanego systemu o precyzyjnie dobranej mocy pozwala pokryć zapotrzebowanie firmy, a niekiedy nawet zarobić na nadprodukcji. Nowoczesne ogniwa fotowoltaiczne charakteryzują się bardzo wysoką trwałością. Dzięki temu inwestycja w energię odnawialną jest długoletnia. Nawet jeśli czas zwrotu z niej będzie wynosił tylko kilka lat, system będzie pracować bezawaryjnie nawet przez kilkadziesiąt.

Ogniwa fotowoltaiczne a redukcja kosztów

Jedną z zalet, dla których warto zainstalować ogniwa fotowoltaiczne w firmie, jest redukcja kosztów prowadzenia zakładu. Oszczędności w tym zakresie wcale nie są groszowe. Przy odpowiednio dobranym zestawie paneli i inwertera koszt wyprodukowania 1 kWh prądu może być nawet o 60% niższy niż w przypadku jego zakupu u zewnętrznego dostawcy. Podobne zalety mają też pompy ciepła. Zważywszy, że rachunki za prąd stanowią lwią cześć wydatków firmy, korzyści mogą być znaczące. Warto też wspomnieć, że mniejsze wydatki na energię pozwalają na obniżenie kosztów produkcji, a w dalszej kolejności – cen wyrobów. W efekcie zyskują na tym klienci, a firma buduje renomę. Instalacje fotowoltaiczne dla firmy przynoszą jeszcze jedną korzyść. W dobie intensywnego nacisku na ekologię wybór energii odnawialnej jest przykładem dbałości firmy o środowisko. Jest to z pewnością dużym atutem w oczach nie tylko klientów, ale również kontrahentów.

Jeśli prowadzicie Państwo firmę w Jeleniej Górze lub w okolicy i chcecie wprowadzić ją w przyszłość, zachęcamy do kontaktu z firmą Kimpol. Zaprojektujemy i wykonany instalacje fotowoltaiczne dostosowane do Waszych potrzeb.