Darmowa energa
Panele słoneczne
Pompy ciepła

Instalacje fotowoltaiczne - dofinansowanie inwestycji - Jelenia Góra

Tania energia stanowi pokusę dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych, gospodarstw rolnych czy firm. Wciąż jednak pokutuje przekonanie, że koszt skorzystania z nowoczesnych technologii jest zbyt wysoki, aby były one opłacalne. Jeśli interesuje Państwa instalacja fotowoltaiczna, dofinansowanie z pewnością może Was przekonać do jej wyboru.

Dotacje na terenie całego kraju opierają się o programy lokalne na poziomie województw. Z tego powodu nie mamy możliwości przedstawienia pełnej oferty aktualnych ofert dofinansowania paneli fotowoltaicznych dla całego kraju. Serdecznie zapraszamy do kontaktu, a zaprezentujemy aktualnie dostępne dofinansowania dla danego regionu.

Ulgi i dotacje jako dofinansowanie kredytów

Standardowo na terenie większości województw można skorzystać z dofinansowania i preferencyjnych kredytów na warunkach zbliżonych do poniższych:

  1. Program „Mój Prąd” – dopłata do 5000 zł dla gospodarstw domowych do instalacji o 2-10 kW mocy.
  2. Pożyczka o niskim oprocentowaniu w skali roku od 1 do 4% na okres nawet 15 lat na pokrycie 80-100% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej. Dofinansowanie tego typu zwalnia z potrzeby inwestowania środków i wydłużenia terminu zwrotu inwestycji.

Na specjalne ulgi mogą też liczyć rolnicy, których interesuje instalacja fotowoltaiczna. Dofinansowanie w ramach programu Agroenergia, który obejmuje również pompy ciepła, zapewnia im zwrot do 40% kosztów kwalifikowanych, jeśli powierzchnia gospodarstwa nie przekracza 300 ha. Państwo umożliwia też odliczenie 25% ulgi inwestycyjnej od podatku rolnego. Dofinansowanie w 2021 roku wynosi do 20% kosztów inwestycji dla elektrowni o mocy od 10 do 30 kW oraz 13% dla elektrowni o mocy od 30 do 50 kW.

Instalacje fotowoltaiczne - dofinansowanie inwestycji - Jelenia Góra