Darmowa energa
Panele słoneczne
Pompy ciepła

Panele słoneczne dla rolnictwa

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że rolnictwo jest branżą w bardzo dużym stopniu uzależnioną od warunków pogodowych. Jej specyfika polega też na bardzo bliskim kontakcie ze środowiskiem jak najmniej przekształconym w stosunku do naturalnego. Gdzie indziej, jak nie w rolnictwie znajdą zastosowanie instalacje dostarczające energię ze źródeł odnawialnych? Od wielu lat budowanie niewielkich, prywatnych elektrowni słonecznych jest propagowane i wspierane przez państwo. Panele słoneczne dostarczają czystej, ekologicznej energii, której produkcja nie zanieczyszcza środowiska. Ponadto, korzystając z takiego prądu, rolnik zyskuje opinię nowoczesnego oraz preferującego produkcję w zgodzie z naturą. Jak to się przekłada na funkcjonowanie gospodarstwa?

Panele słoneczne i pompy ciepła oznaczają ekologiczne podejście do pracy na roli, a także dbałość o ekonomię produkcji. Konsument zyskuje pewność, że wytwórca płodów rolnych równie wielką wagę przykłada do naturalnych metod upraw. Oszczędzając na prądzie i zyskując niezależność energetyczną, rolnik może też obniżać ceny warzyw, owoców czy ziaren zbóż. Jeszcze większe oszczędności uzyskają hodowcy, u których pracują elektryczne dojarki, systemy ogrzewania i oświetlenia oraz wiele innych systemów zasilanych prądem.

Dotacje na panele dla rolników

Jesteście Państwo zainteresowani przedstawieniem waszego gospodarstwa na energię odnawialną i obawiacie się, że koszty przerosną Wasze możliwości? Państwo szczególnie traktuje rolników, którzy chcą włączyć się w produkcję ekologicznej energii i zyskać samowystarczalność. Poza tym duże możliwości stwarza dofinansowanie paneli fotowoltaicznych z programów takich jak Agroenergia. Wysokość dotacji wynosi nawet 40% kosztów kwalifikowanych – pod warunkiem, że powierzchnia gospodarstwa nie przekracza 300 ha. Inną korzyścią dla rolników, którzy inwestują w panele fotowoltaiczne, jest możliwość odliczenia od podatku rolnego 25% ulgi inwestycyjnej. Chcecie Państwo wiedzieć więcej? Zachęcamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy Wam podjąć dobrą decyzję.